O nás

Profil společnosti:

Společnost Autobusy Karlovy Vary, a.s. vznikla 1.7.2001 oddělením tehdejší divize Sever od společnosti ČSAD Plzeň a.s., která působila na území dnešního Karlovarského kraje. Historicky tak navazuje na národní podnik ČSAD, který vznikl v roce 1949.
Společnost má celkem 365 kmenových zaměstnanců a 65 pracovníků na dohody, provozuje celkem 230 autobusů ve všech systémech autobusové dopravy.
V současné době je společnost organizačně tvořena Správou společnosti se sídlem v Karlových Varech a Divizemi Cheb, Mariánské Lázně, Sokolov, Vejprtsko a Znojemsko.

Společnost zajišťuje zejména veřejnou linkovou dopravu v závazku veřejné služby v Karlovarském a Ústeckém kraji. Důležitými činnostmi je také zajišťování provozu městských doprav ve městech Cheb, Aš, Klášterec nad Ohří, Louny, Litoměřice, Lovosice a Varnsdorf.

Turisticky zajímavými činnostmi je také provozování cyklodopravy v rámci systému CykloEGRENSIS, kdy každoročně od května do září přepravuje cyklisty a turisty na několika linkách po celém Karlovarském kraji. Zajímavostí je také provoz lodní dopravy malým plavidlem na řece Ohři pod hradem Loket a provoz výletního autovláčku v Mariánských Lázních.

Společnost provozuje také cestovní agenturu, která se orientuje především na poskytování služeb cestovního ruchu v rámci Karlovarského kraje a Euregia Egrensis.
Vedlejšími aktivitami společnosti jsou servis autobusů, reklamní činnost, pronájmy nebytových a venkovních prostor a od roku 2008 také provoz autoškoly.

Základní údaje:

Název společnosti: Autobusy Karlovy Vary, a.s.
Sídlo: Sportovní 578/4, 360 01 Karlovy Vary
IČ: 25 33 24 73
DIČ: CZ 25 33 24 73
DIČ pro DPH: CZ699005345
Společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Plzni, oddíl B, vložka 926.

Struktura společnosti:

Správa společnosti
Divize Vejprtsko
Divize Cheb
Divize Mariánské Lázně
Divize Sokolov Divize Znojemsko

Partnerské organizace

Dopravní sdružení Tirschenreuth

Logo Dopravní sdružení Tirschenreuth
www.vgt-tirschenreuth.de

Egronet


Logo Egronet
www.egronet.de

ČESMAD BOHEMIA


Logo ČESMAD BOHEMIA
www.prodopravce.cz

Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje
Logo Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje
www.khkkk.cz